|
Kurs
|
|
Skrevet av Karina Askeland
|
|
fredag 19. august 2011 13:43 |
|
Da er introduksjonskurset noe for deg. Her får man en innføring i organisasjonen Røde Kors og de mange ulike aktivitetene man arbeider med både internasjonalt og lokalt. Neste kurs er: Onsdag 21. september kl. 18.00 - 21.00
|
|
|
Kurs
|
|
Skrevet av Kjersti Kvale
|
|
onsdag 12. januar 2011 13:17 |
Vil du ha en meningsfull fritid?
Og en interessant CV?
Eller ønsker du rett og slett å lære mer om Røde Kors?
Haugesund Røde Kors er i stor utvikling både med gode, gamle aktiviteter og med mange nye, spennende aktiviteter. Vi har alltid behov for flere frivillige og kanskje er akkurat du den vil er på jakt etter.
Ta kontakt med oss om å bli frivillig eller meld deg på kurs hos oss!
Kursplanen er satt for høsten 2011.
|
|
Kurs
|
|
Skrevet av Hjelpekorpset
|
|
mandag 08. desember 2008 18:37 |
|
Har du noen gang tenkt på at det kan skje noe med de du er gla i? Noen ganger så skal det så lite til før noen blir alvorlig skadet. Tenk om du er den eneste som er i nærheten. Den eneste som kan hjelpe!
I slike sitvasjoner er det verste å ikke vite hva man skal gjør og ikke kunne gjøre noe! I slike sitvasjoner skal en være så gla for at en meldte seg på førstehjelpskurs, og lærte å redde liv!
Hver høst arrangerer Haugesund Røde Kors Hjelpekorps 40 timers førstehjelpskurs. Ta en kikk innon når det nermer seg høst for å få mer info, og dato for neste kurs. |
|
|
Kurs
|
|
Skrevet av Rogaland Røde Kors
|
|
mandag 01. januar 2007 03:00 |
|
Førstehjelp er den første hjelp alle bør kunne gi ved akutt sykdom og alvorlig skade, før profesjonelle overtar. Det kan være en venn, en kollega eller en helt fremmed som blir akutt syk eller skadet. Vet du da hva du skal gjøre? Er du villig til å hjelpe? Hva gjør du?
|
|
|
|
|
|